top of page

A Few

Oyun Projelerim 11 | Geliştiren: Beyza Hilal Durak ve Ayşenur Şahin, Elif Pajo, Yaren Sarı, Zeliha Desti | Unity, C#, HGJ

3-5 Ocak 2020 tarihleri arasında Women In Games ve Netmarble ortaklığıyla düzenlenen Hyper Jam etkinliğine katıldım. Etkinliğin ev sahipliğini Netmarble gerçekleştiriyordu. Bu game jam'in konusu "SHERO" olarak belirlenmişti.

Game jam boyunca 2 ayrı grup ile çalışarak 2 ayrı oyun geliştirdim. Burada A FEW isimli oyunumuzdan bahsedeceğim. Geliştirdiğim diğer oyun hakkında bilgi almak isterseniz, bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

 

Takımımız 5 kişiden oluşuyordu, takım arkadaşlarım oyun içindeki modelleri, UI tasarımları, ses efektlerini hazırlarken bende oyunu Unity'de geliştirdim.

 

Oyunumuzda 4 elementi teslim eden 4 kadın kahramanız var; Air(Hava), Fire(Ateş), Earth(Toprak), Water(Su). Oyunun başlangıcında bu kahramanlar haritanın üzerinde kendi bölümlerinde duruyorlar. Oyun her açıldığında yöneteceğimiz kahraman rastgele belirleniyor.  Oyunun amacı etrafta dolaşan dummy karakterleri ve diğer 3 kahramanı de yanımıza alarak güçümüzü artırmak bunun için 60 saniye süremiz var. 

Oyunun oynanış videosunu yan tarafta izleyebilirsiniz.

Oynanış Videosu

bottom of page