top of page

Bir Zaman Yolcusu

Oyun Projelerim 2 | Geliştiren: Beyza Hilal Durak | Unity,  C#

Olsaydı zaman yolculuğu nasıl olurdu? Herkes gibi bende merak ediyorum. Hele de bu merakım Doctor Who'yu izledikten sonra daha da arttı. Sonra bir baktım ki aklımda kendi zaman yolcum! Ben de bunun üzerine bir oyun kurgulamaya karar verdim. Bu oyunu geliştirmeye karar verdiğim zaman İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde yüksek lisansa yeni başlamıştım (Şubat 2016) ve o dönem aldığım SE330 dersinin projesi olarak bu oyunu geliştirdim.

 

Oyunu Unity kullanarak C# dilinde geliştirdim. Binanın girişi, bina içindeki askerler gibi bazı materyaller için hazır asset kullandım.  

 

Oyunun videosuna geçmeden önce oyundan kısaca bahsedecek olursak, oyunumuz bir zaman yolcusunun hayatını konu alıyor. Kahramanımız Evita Remter el yazması bir kitap bularak kendiyle ilgili gerçeği öğreniyor. Kitapta yazana göre o bir zaman yolcusudur ve güçlerine ulaşması için Zaman Kapsülüne ihtiyacı vardır. Kapsül yüksek güvenlikli bir bina da ve Dünya'yı kurtarması gerekiyordur. Bunun için de ilk olarak üst düzey güvenlikle korunan bir binada saklanan zaman kapsülüne ulaşması lazım. İşte oyunumuz bu bina içersindeki bölümü kapsıyor. Bu bölümün oyunun giriş seviyesi olması planlanıyor daha sonra oyuna yeni bölümler eklenerek geliştirilecek.

Mevcut oyunun oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Oyunun Giriş Bölümünün Oynanış Videosu

bottom of page