top of page

Ölümlü Dünya - Film Paylaşımları

Taze taze bir film paylaşımı…

Biraz önce “Ölümlü Dünya” filminden çıktık, eve gelir gelmez de hemen yazmak istedim. Bazı şeyleri bekletmeye gelmez :). Öncelikle film çok güzeldi. Bence, tam kararında bir film olmuş. Espirisi, komedisi, gerçek hayattan olan kesitleri…

Öncelikle filme giderken hiç bir beklentim yoktu, iyi ya da kötü. Nötr durumdaydım ama merak da ettiğim bir yapımdı. Bunun sebebi filmi ilk kez Cem Mumcu’nun aşağıdaki tweet’i ile duymuş olmamdı.Bugün izleyince de farkında olmadan aynı cümleyi kurdum “Demek ki böyle filmlerde yapılabiliniyormuş.” Abartıya kaçmadan, doğal, durum komedisi tadında bir film.


Film hakkında spoiler vermek istemiyorum ama biraz önce de ifade ettiğim gibi herşeyi kararında olan bir komedi filmi, yani film içinde zorlama olan bir şey yok, samimi, günlük hayatımızdan kesitlere de göndermeler yapan başarılı bir film. Tabi günlük hayat deyince dilinin biraz küfürlü olduğunu da ifade etmekte fayda var.


Son olarak oyunculuk ve çekimler de bayağı iyi. Böyle filmleri izledikçe insan “Türk Filmi” ifadesinin içinin daha da güzel doldurulduğunu düşünüyor.


Sonuç olarak, biraz eğlenmeye, biraz mutlu olmaya ihtiyacınız varsa bir gidin derim. :)


Sağlıcakla…


Bu yazı aynı zamanda Medium'da da yayınlandı.Comentários


Şuraya da bir reklam alanı koyalım, ama ilginizi çekmiyorsa boşverin :)

Şuraya da bir reklam alanı koyalım, ama ilginizi çekmiyorsa boşverin :)

Etiketler
Henüz etiket yok.
bottom of page